Adeccoligaen: Allan Borgvardt på plass i lyseblått
Mandag ble Allan Borgvardt (29) frigitt fra Bryne FK, i dag signerte han en to årsavtale med Sandnes Ulf. Både trener Asle Andersen og assistenttrener Ronny Espedal er meget godt fornøyd med å få dansken på plass - les hva Allan selv synes om overgangen til de lyseblå.
Allan hadde sin første økt med Sandnes Ulf i formiddag på Nye Loen på Nærbø. Etterpå bar det til Ulf-huset for lunsj med spillerne og administrasjonen, før det formelle kom i orden.Hvorfor valgte du å melde overgang til Sandnes Ulf, Allan?
- Jeg følte jeg var klar for nye utfordringer og synes det Asle og Ronny hadde å tilby i Sandnes virket veldig spennende. Det var jo selvsagt også et pluss å kjenne til flere av spillerne og trenerne fra før. Samtidig har det vært veldig mye utenomsportslig fokus i Bryne den siste tiden og jeg følte det til slutt nådde et visst punkt. En slik situasjon tærer på motivasjonen i lengden.
Det har vært mye prat i media om en "totalpakke" med Sandnes Ulf som har vært avgjørende for ditt veivalg?
- Det stemmer. Asle var klar på hva de kunne tilby, men også at de ville legge til rette på andre punkter som var viktig for meg. Da tenker jeg først og fremst på at de har vært meget behjelpelige med å skaffe jobb til min kone, samt at det blant annet også er aktuelt for meg å bidra som trener inn mot fotballinjen til Gand videregående skole.
(artikkelen fortsetter under bildet)

Allan kommer opprinnelig fra Esbjerg i Danmark, og har gjennom sin fotballkarriere forsøkt seg både i Danmark, Island og de siste fire årene i Rogaland - først i Viking, deretter Bryne. På Jæren ble det 38 mål på 97 kamper, absolutt godkjent i Adeccoligaen.
I 2008 spilte han begge kampene mot Sandnes Ulf, hvor han i Sandnes idrettspark skaffet straffen som ordnet 1-1 for de rød-hvite, mens han på Bryne stadion samme høst scoret en lekkerbisken fra 16 meter helt oppe i krysset bak Kotenko.
I dag derimot var første økt på samme lag som motspillerne fra den gang. Og han ble imponert over hva han så.
- Sandnes er et lag som virkelig kjemper og står på. Det var en god innstilling på trening og jeg ser frem til å være en del av laget.
På spørsmål om hvilke ferdigheter og spisskompetanser Allan Borgvardt som fotballspiller besitter blir han litt mer beskjeden.
- Det er selvsagt offensivt jeg har mine beste kvaliteter, samtidig som jeg nok også ser på meg selv som en spiller med god spilleforståelse. Nå har jeg jo også spilt fire år i Adeccoligaen hos Bryne så litt rutine har jeg jo også fått etterhvert.
Fra andre enden av bordet klarer ikke assistenttrener Ronny Espedal å sitte stille og høre på lenger.
- Allan slik jeg kjenner ham både som spiller og privatperson er en angrepsspiller med glimrende avslutningsferdigheter, flink til å plassere seg riktig og samtidig en bra lagspiller. En flott type som kommer til å passe godt inn i dagens Sandnes Ulf-lag.
Assistent treneren er godt fornøyd med den nyeste signeringen:
- Nå begynner det virkelig å bli god kvalitet i troppen vår og rutinen til Allan er også viktig når alt kommer til alt.
Allan håper selv han kan være med å bidra til Asle og Ronnys forventninger:
- Akkurat noen konkrete mål for årets sesong har jeg ikke rukket å sette meg enda, men å bidra til å etablere Sandnes Ulf som et Adeccoliga-lag er vel det som kommer i første rekke. Også hadde det jo vært kjekt å klemt inn noen scoringer også..., avslutter Allan.













