Oppsummering fra Viking Eliteturnering 2011
18.05.2011 av Sandnes Talent 0
Sandnes Talent G97(bylaget) deltok helgen 13.05-15.05 på Viking Eliteturnering på Gamle Stavanger Stadion. Formålet med deltakelse i slike eliteturneringer er å gi bylagets spillere anledning til å spille mot lag og spillere på høyt nasjonalt og internasjonalt nivå.
Fredagen skulle guttene spille mot Holmen som i fjor vant KM i Oslo. Det viste seg relativt raskt at guttene fra Sandnes var hakket bedre og kampen endte med en relativt komfortabel 5-2 seier. En veldig god kamp av guttene og fortjent skryt fra motstanderlaget som karakteriserte Sandnes som et "vanvittig" godt lag. Vi er veldig gode når vi er i flyten og får trille ball.
På lørdags morgen sto det Sør Afrikanske laget Izichwe FC for tur. Izichwe hadde på fredags kvelden vunnet en knapp seier mot Viking. Kampen startet veldig bra for guttene fra Sandnes. I ren Barcelona stil sto de høyt med laget og hadde aggresivt press på ballfører. Dette presset Sør Afrikanerne til å gjøre flere feil på egen banehalvdel og Sandnes kom til flere store målsjanser. Men kombinert med godt keeperspill og sjansesløseri fra våre gutter sto det bare 1-0 til pause. I andre omgang tok Izichwe mer over og utlignet til 1-1. Etter dette tok sør afrikanerne enda mer over og våre gutter kom mere og mere på etterskudd. Var det kreftene som tok slutt? Ett minutt på overtid scorer Izichwe det avgjørende målet. Undertegnede har sjelden sett slik en idrettsglede både fra spillerne og støtteapparatet. Kjekt å se på. Spillemessig er vi bedre enn det sørafrikanske laget og individuelle ferdigheter hos våre spillere er fullt på høyden, men når det gjelder løpskapasitet henger vi ikke med helt inn.
I siste kampen møter vi Viking. Helt fra start viser det seg at guttene ikke er helt restituert etter kravftprøven mot Izichwe. Dette kombinert med skader på en del spillere gjør at vi ikke er på topp i denne kampen. All honnør til Viking som gjør en god kamp og senere vinner finalen. Men vi skulle kunne gitt dem bedre motstand. Kampen ender med en 4-2 seier til Viking.
Med et redusert lag vinner vi plasseringskampen på søndagen mot Ryfylke Satelitten greit 3-0.
Oppsummering:
- vi er helt i toppsjiktet når det gjelder basisteknikk, bevegelse og pasningsspill.
- prestasjonene varierer mye
- i denne turneringen har vi ikke stor nok tropp og nok bredde til å håndtere skader og suspensjoner.
- det kan se ut som om vi må jobbe mere med løpskapasiteten (men vanskelig å konkludere 100%).
- uttellingsprosenten på målsjanser er for lav.
- vi må bli bedre til å avgjøre jevne kamper.
- alt i alt en godkjent innsats med en redusert tropp.



Si din mening om saken