Før kampen: I Gaukereiret
03.02.2012 av Maren Ege Tjoflåt 0
Gaukereiret har god tro på lørdagens kamp mot Bryne. De stiller med godt mannskap med trommer, flagg og nye rekrutter. Selv om de ikke har noe hatforhold til B-gjengen, blir det alltid tøft i kampens hete.
- Det er jo en treningskamp men samtidig er det et lokaloppgjør, sier lederen i Gaukereiret Thore Bauge.
På Bryne Stadion i fjor endte stillingen 3-5 til Sandnes Ulf, etter en nervepirrende kamp mellom de to lokale lagene. Bauge tror ikke stillingen på lørdag blir den samme som da, men er overbevist om at Sandnes Ulf kommer til å vinne.
Hvis han skulle tippe hvem som finner nettmaskene, tror han Fredrik Torsteinbø gjentar målene fra Bergen, mens Gilles Mbang Ondo skårer det neste.
- Stillingen ender nok 2-1. Til Sandnes Ulf så klart, sier han og smiler.
Hans forventninger til lørdagens kamp er å få se de nye spillerne fra en ny side. Men det aller viktigste er at Sandnes Ulf-spillerne viser godt igjen på banen, og viser at de har mer en Adeccoligaen i seg.
Kampen er nå flyttet innendørs og han tror derfor at det blir et bra oppmøte. I tillegg har Gaukereiret informert om kampen på deres Facebook-side og på deres nye hjemmeside på www.gaukereiret.no.
Thore Bauge og supporterutstyret er klar for lørdagens kamp mot Bryne. Foto: Maren Ege Tjoflåt
Gjenopplev stemningen hos supporterne i Gaukereiret og B-gjengen under fjorårets kamp på TV-VEST: http://www.tvvest.no/Video/Sport/Hele-sportsmagasinet/2011-sport-magasin/Sandnes-eller-Bryne/



Si din mening om saken